Жовтоводський методичний портал

 

Сучасна школа як соціально-педагогічна система

01.12.2015
Всеукраїнський семінар на базі НВК "Дивосвіт"

Традиції, що ведуть до життєтворчості

«Школа – це тонкий і чутливий інструмент, який творить мелодію людської гармонії, що впливає на думку кожного вихованця, але творить лише тоді, коли цей інструмент добре налаштований»

В. Сухомлинський

Сучасна школа як соціально-педагогічна система покликана забезпечити досягнення таких освітніх результатів, які б відповідали цілям розвитку особистості та сучасним вимогам суспільства. Метою освіти стало формування рівня соціальної зрілості учнів, достатнього для забезпечення їхньої автономності, самостійності в різних сферах життєдіяльності, а компетентнісний підхід покликаний подолати прірву між освітою і реальним життям.

З 2009 рокуна базі НВК «Дивосвіт» розпочалася науково – експериментальна робота  за темою: «Управління розвитком життєвої компетентності особистості в умовах Школи сприяння здоров’ю як Школи майбутнього».

Педагоги – практики були залучені до творчої діяльності  і дослідно-експериментальної  роботи, що призвело до формування в них нових підходів до організації науково-методичної роботи, нового розуміння педагогічної творчості. Паралельно з методичними об’єднаннями вчителів предметниківв комплексі працюють експериментальні лабораторії: інноваційних технологій, моніторингових досліджень, життєтворчого виховання, психолого-педагогічного супроводу, еколого-валеологічна та дошкільного виховання.

  Саме всередині цих структур іде розвиток педагогів як суб’єктів педагогічної діяльності, їх активне включення в процес розвитку життєво компетентної особистості.

2015-2016  навчальний рік - це  завершальний етап  експерименту, тому

24 листопада на базі навчально-виховного комплексу «Дивосвіт» відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Управління розвитком життєвої компетентності особистості в умовах Школи сприяння здоров’ю як школи майбутнього».   На конференції педагогічний колектив  НВК «Дивосвіт»  підвів підсумки експериментальної  науково-дослідної роботи Всеукраїнського рівня, яка проводилась в комплексі.

         На конференції  були  присутні  64 учасника - представники різних регіонів України:  м. Києва,  м. Дніпропетровська, м. Суми,  м. Запоріжжя, м. Кривий Ріг, м. Тернопіль,  м. Очаків , м. П’ятихатки, м. Жовті  Води та  районів Дніпропетровської області.

В конференції взяли участь: Бережна Т.І., старший науковий співробітник Інституту модернізації змісту освіти МОН України ( м. Київ),  Висоцька О.Є., декан Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, ( м. Дніпропетровськ), Успенська В.М., доцент інституту педагогічної освіти ( м. Суми), Півненко Ю.В., доцент Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Василенко Н.І., методист науково-методичного центру Дніпропетровського управління освітою, Астахова Т.Г.,  декан  ІП «Стратегія»,  Левіна Л.В., начальник відділу освіти, методисти відділу освіти виконкому  Жовтоводської міської ради та директори загальноосвітніх закладів.

Конференція пройшла на високому організаційному та науково-методичному рівні. В теоретичній частині адміністрація комплексу представила результати  експериментальної роботи за 6 років. В рамках практичної частини було проведено 10 уроків та виховних заходів.

Під час інтерв’ю Бережна Т.І. відзначила змістовні доповіді директора та заступників, а також відмітила життєтворчий підхід  на уроці дистанційного навчання (вчитель Гора О.М.): «Мене вразили діти, які розробляють власні продукції з математики, інформатики. Дякую за спільну співпрацю, зацікавленість.»

Висоцька О.Є. , яка зазначила, що доцільно проводити подібні експерименти в навчальних закладах. Це є поштовхом для того, щоб іти в ногу з часом. На превеликий жаль, фінансово це не завжди можливо. «Ви зробили дуже багато, - сказала вона. – Кожен вчитель  -  майстер в «Дивосвіті». Ваш вчительський колектив постійний, спрямований і вміє приймати рішення».

Левіна Л.В. побажала: «Тримати так далі, не опускати свою марку.  Колектив, який працює в одному напрямку, буде мати багато нових досягнень.»

Усі учасники конференції  відмітили інноваційність ідей,  які запроваджує педагогічний колектив комплексу, виразили велику подяку керівнику закладу, заступникам директора, всьому педагогічному колективу за  результативну роботу з дитячою  та батьківською громадою. Побажали нових досягнень, натхнення та успіхів.

Красночуб О.В.,

Письменна Л.К.,

Хоменко Н.П.