Відкрита пересувна виставка
Двадцять сім років минуло від того дня, коли Україну спіткала страшна трагедія - техногенна катастрофа, спричинена вибухом на Чорнобильській АЕС.
Джерело атомної енергії, що вважалося цілком безпечним, заподіяло шкоду, реальний обсяг якої і досі не визначений. Протягом свого історичного розвитку людство зазнало багато горя, змушене було боротися за існування на Землі, його спіткали пошесті, стихійні лиха, війни… Однак усі ці події рано чи пізно відходили в минуле, пережиті й подолані, залишаючи по собі лише спогади, тимчасом як Чорнобильська катастрофа фактично нездоланна, оскільки головним її наслідком є радіація, незрима й невідчутна, здатна діяти протягом тисяч років і на величезних територіях.
Саме тому тема Чорнобильської трагедії близька не лише українцям, а й людям усього світу. Вибух на ЧАЕС сучасні дослідники вважають у п’ятсот разів потужнішим за вибух атомної бомби, в 1945 році скинутої на японське місто Хіросіму. Немає ліку людським втратам, не піддається реальній оцінці шкода, завдана здоров’ю нації, однак найважче виміряти травми моральні, адже Чорнобильська аварія змусила людство усвідомити свою безпорадність перед природою і відчути страх перед майбутнім.
Для того щоб уникнути в майбутньому таких жахливих подій, з метою патріотичного виховання підростаючого покоління, висвітлення подвигу ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС загальноосвітні навчальні заклади нашого міста у співпраці з міською Жовтоводською організацією «Союз Чорнобиль України» проводять спільні виховні заходи, реалізують спільні проекти. Результатом такої співпраці є випуски збірки дитячої поезії та альманах.
3 вересня 2013 року на базі СШ№12 була відкрита пересувна виставка «Люди – місця – солідарність – майбутнє» , до участі в якій залучені ліквідатори та свідки аварії на Чорнобильській АЕС. Відвідування такої виставки учнями загальноосвітніх навчальних закладів стане наступним кроком у досягненні спільної мети – формування у підростаючого покоління почуття власної відповідальності за кожен свій крок, почуття відповідальності за те майбутнє, що ми створимо чи не створимо своїми діями.
Людмила Цюпа, методист з виховної роботи